wtorek, 2 czerwca 2020

Lody trójkolorowe (kiwi, jogurt, truskawka)Któż nie lubi kolorowych lodów, które gdy tylko na nie spojrzeć, cieszą wręcz oczy? Dzisiaj z racji obchodów święta państwowego we Włoszech - rocznicy narodzin Republiki Włoskiej, wpadłam na pomysł właśnie takich trójkolorowych, przywołujących włoskie barwy narodowe. A smaki są następujące: zielony z kiwi, biały z jogurtu a czerwony z truskawek

Lody trójkolorowe (kiwi, jogurt, truskawka)

Składniki:
  • 100 g truskawek, już odszypułkowanych
  • 125 g jogurtu naturalnego
  • 2 kiwi 
  • 3 łyżeczki cukru 
  • 1 łyżka soku z cytryny
Procedura:

Truskawki zmiksować z sokiem z cytryny i 1 łyżeczką cukru a potem przelać do foremek na lody, wypełniając je do ok. 1/3 pojemności. Umieścić patyczki wstawić do zamrażalnika na ok. 40 min. Potem wyjąć i ostrożnie usunąć na chwilkę patyczki (masa powinna być już stężała a patyczki łatwo wychodzić). Teraz porozdzielać po równo jogurt i znów wstawić patyczki i zamrozić kolejne 40 min. Kiwi zmiksować z 2 łyżeczkami cukru. Wreszcie jak powyżej wyjąć patyczki z lodów i przelać brakującą mieszaninę z kiwi i po raz ostatni umieścić patyczki a całość dobrze zmrozić przez jakieś 3 h. Przed podaniem aby łatwo wyjąć lody wystarczy ogrzać lekko foremki bieżącą wodą z kranu, uważając jedynie aby nie zmoczyć lodów w środku.
Uwaga! Jeśli chcecie uzyskać lody z idealnie równymi "paskami", najlepiej pomagać sobie przy nakładaniu warstw, jakąś większą strzykawką lub dozownikiem ponieważ łyżeczką łatwo brudzi się ścianki foremek (ja właśnie robiłam lody na szybko i po prostu używałam zwykłej łyżeczki, stąd moje paski nie są idealnie proste ...choć chyba najbrzydziej to nie wygląda... ;).

 Źródło: przepis zmodyfikowany ze strony https://www.cucchiaio.it/ricetta/ghiaccioli-tricolore/


!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze to najczytelniejszy i najmilszy ślad Waszej obecności. Są o wiele lepsze od wszystkich tych matematycznych wskaźników wizyt i wyświetleń :) Dzięki nim widzę kto rzeczywiście jest zainteresowany moim blogiem :) Nie wstydźcie się komentować! Każde słowo, nawet to krytyczne, chętnie przeczytam :) Miło mi będzie jeśli polubicie też moją stronę na facebook'u :)))
Jeśli nie jesteście posiadaczami żadnego bloga a chcecie coś napisać to wybierzcie najpierw z menu rozwijalnego pozycję "Anonimowy", a podpiszcie się (imię lub nickname) w treści Waszego komentarza.

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE KOMENTARZE I POLUBIENIA :)